O VITARGO®

vitargoVITARGO® je tvořeno komplexním polysacharidem s jedinečnými vlastnostmi. VITARGO® bylo vyvinuto pro potřeby špičkových sportovců, aby jim zajistilo rychlou a efektivní obnovu glykogenu během zátěže i při regeneraci.

Molekula polysacharidu VITARGO® je významně větší než molekuly sacharidů běžně obsažených ve sportovních nápojích a svou strukturou je velmi blízká glykogenu (zdroj energie pro svalové buňky). Unikátní vlastnosti VITARGO® souvisí s jeho osmotickými vlastnostmi, jeho nízká osmolalita zajišťuje velmi rychlé vstřebání ze zažívacího traktu. Tento druh absorpce v žaludku a tenkém střevě nevyžaduje žádné transportní systémy, děje se zcela pasivně a jeho rychlost závisí pouze na osmolalitě vstřebávaných látek. Roztoky s nižší osmolalitou se vstřebávají rychleji.

Účinky přípravku VITARGO® byly testovány v klinických studiích (tento druh zkoušek se používá např. při testování účinku nových léčiv) a jeho vlastnosti byly porovnávány s vlastnostmi běžných sacharidových nápojů pro sportovce. Závěry těchto studií potvrdily, že VITARGO® vedlo k rychlejší obnově hladiny svalového glykogenu díky rychlejšímu vstřebávání žaludku ve srovnání s obvyklými sacharidovými sportovními nápoji.

VITARGO®+Electrolyte je navíc obohaceno o minerály – sodík, draslík, vápník a hořčík. Konzumace běžných sportovních nápojů s jednoduchými sacharidy může během výkonu vést ke zvýšené únavě, dokonce i k reaktivní hypoglykemii (při rychlém podání) díky rychlému zvýšení hladiny inzulinu, toto u VITARGO® nehrozí.

VITARGO® Carboloader bylo vyvinuto pro urychlení obnovy svalového glykogenu a je vhodné především pro silové sportovce a sporty s důrazem na explozivní sílu.

+420 491 040 050


​URAN​+
Péče o zdraví aktivních lidí
MUDr. Jan Hiblbauer s.r.o.
provozovna: Bratří Štefanů 895, 500 03, Hradec Králové